Kolektívne vyjednávanie vo Volkswagen Slovakia prinieslo výrazný posun

Dnešné 6. kolo Kolektívneho vyjednávania vo Volkswagene Slovakia prinieslo výrazný posun v smere naplnenia požiadaviek na zlepšenie platových podmienok zamestnancov podniku.

Zástupcovia Moderných odborov Volkswagen na rokovaní opätovne predložili svoje požiadavky, predovšetkým požiadavku na zvýšenie mzdového ohodnotenia zamestnancov. Po intenzívnej a tvrdej diskusii je možné konštatovať, že kolektívne vyjednávanie vo VW SK smeruje k naplneniu hlavnej požiadavky Moderných odborov Volkswagen na navýšenie tarifných miezd o 16%.

Kým v predchádzajúcich kolách Kolektívneho vyjednávania bola táto požiadavka opakovane zamietnutá, dnes ju zamestnávateľ neodmietol a vybral si čas na prepočítanie jej finančných dopadov pre podnik, a to do utorka 25. apríla, kedy bude Kolektívne vyjednávanie pokračovať.

Moderné odbory Volkswagen budú na najbližšom rokovaní opätovne trvať na dôslednom naplnení predovšetkým svojej mzdovej požiadavky. Z tohto dôvodu pokračujú zo strany MOV všetky kroky, smerujúce až k vyhláseniu ostrého štrajku, aby bola hlavná mzdová požiadavka Moderných odborov VW naplnená.

Zoroslav Smolinský predseda Moderných odborov Volkswagen