Kolektívne vyjednávanie vo Volkswagen Slovakia bolo ukončené

Vyjednávanie o kolektívnej zmluve vo Volkswagen Slovakia bolo dnešným 11. kolom rokovaní ukončené. Vzhľadom na to, že zo strany zamestnávateľa ani dnes nedošlo k žiadnemu posunu v smere naplnenia požiadaviek zamestnancov na zlepšenie pracovných a platových podmienok, nevidia Moderné odbory Volkswagen v pokračovaní rokovania žiadny zmysel.

“My nemôžeme ustúpiť z požiadaviek zamestnancov, ktoré nám dlhodobo tlmočia a ktorých naplnenie požadujú. Stav, do ktorého sme sa po jedenástich kolách rokovaní dostali, nás neteší, našou povinnosťou je ale bojovať za našich zamestnancov, na ktorých úspech tejto fabriky stojí, a to aj formou ostrého, zákonného štrajku,” uviedol po dnešnom rokovaní predseda Moderných odborov Volkswagen Zoroslav Smolinský. O svojich ďalších krokoch budú Moderné odbory Volkswagen informovať v najbližších dňoch.

Zoroslav Smolinský
predseda Moderných odborov Volkswagen